Yurtiçi Turlar

Yurtdışı Turlar

Gemi Turları

Mavi Yolculuk

Oteller

Karadeniz

BATI KARADENİZ TURU

 • Bolu-Abant Gölü-Sapanca Gölü-Gölcük Gölü-Maşukiye-Kartepe
 • Bolu-Abant Gölü-Sapanca Gölü-Gölcük Gölü-Maşukiye-Kartepe
 • Konaklama: GRAND BEYAZ SARAY OTEL FARKI İLE
 • Tur Süresi: 3 gece / 2 gün
 • Hareket Tarihleri: 13,14,15 MART
 • Hareket Noktaları: ÜÇYOL ÜÇYKUYULAR KARŞIYAKA BORNOVA
 • Ulaşım Şekli: LÜX OTOBÜS
 • Kişi Başı:
  399 TL
  den başlayan fiyatlarla...
 • HAREKET GÜNÜ CUMA:  

  Değerli misafirlerimiz, sizleri 22.00 Karşıyaka Yunuslar Önü - 22.30 Konak Vapur İskelesi Otoparkı (Saat Kulesi Karşısı Otobüs Durakları) - 22.55 Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

   

  1.GÜN CUMARTESİ:  ABANT GÖLÜ – SAFRANBOLU – HIDIRLIK TEPESİ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – KAYMAKAMLAR KONAĞI – CİNCİ HAN – AKÇASU KANYONU – SAAT KULESİ - KONAKLAR

  Değerli misafirlerimiz, Kamtur otobüs içi ikramları eşliğinde Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına geldiğimizde çeşitli aktivitelere ekstra olarak katılabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir, dileyenlerse fayton veya atla gezinti yapabilirler. Alacağımız öğle yemeği sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu gezimizi tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. (Ekstra Kişibaşı 15 TL)

  2.GÜN PAZAR: YÖRÜKKÖYÜ  - ÇAMAŞIRHANE – SİPAHİOĞLU KONAĞI - AMASRA – SORMAGİR KALESİ – KEMERE KÖPRÜSÜ

  Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle, eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne ulaşıyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben, Bartın üzerinden Amasra' ya doğru yol alıyoruz. Strabon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet’in Lâla’sına “Çeşm-i Cihan buramı ola ?” (Dünya’nın Gözü) diye sorduğu Amasra’ya ulaşıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken; küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Fatih Kilise Camii, Şapel, Sormagir Kapısı, Zindanlar, Ceneviz Kabartmaları ve Çekiciler Çarşısı başlıca göreceğimiz eserler olacak. Gezilerimizin ardından Amasra’nın ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrası kentten ayrılarak dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir sonraki Kamtur organizasyonunda görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakarak, üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

  2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişibaşı 399
  Tek Konaklamada Kişibaşı  549
  Kredi Kartına 3 Taksit  530
  0-6 Yaş Çoçuk 349

  1. GÜN 

  Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Öğle Yemeği: Abant Gölünde Mangal Keyfi (Ekstra)

  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

  Rota: İzmir – Abant (620 km) Abant - Safranbolu (155 km) Safranbolu İçi Gezileri (15 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 790 Km

  Otele Giriş Saati: 18.00

  2.GÜN

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

  Öğle Yemeği: Amasra Balık Restaurant: Günün Balığı, Amasra Salatası (Ekstra)

  Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

  Rota: Safranbolu - Amasra (110 km) Amasra – İzmir (900 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 910 Km   

  Toplam Tur Mesafesi: 1800 Km

  Varış Saati: 02.00

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  *  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

  *  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  * Kamtur Güvencesi         

  *  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

  *  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

  *  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

  *  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

  *  Ek Hizmet Bedelleri

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  *  Tüm Öğlen Yemekleri   

  *  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler    

  *  Tüm Özel Harcamalar       

  *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

  *  Müze Giriş Ücretleri

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

   

  ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

   

  İKLİM

  Batı Karadeniz kıyı şeridinde Karadeniz iklimi etkilidir, bu durum iç kesimlere geçildikçe etkisini kaybeder. Kıyı kesiminde etkili olan Karadeniz iklimi, bölgenin diğer bölümlerine göre bazı farklılıklar gösterir. Bölümde yağış miktarı, Doğu Karadeniz’den az, Orta Karadeniz’den fazladır. Kıyı şeridinde yıllık yağış miktarı 1200 milimetredir. Örneğin; Zonguldak 1220 mm, Bartın 1071 mm yağış alır. İç kesimlerde yıllık yağış miktarı 600 milimetrenin altına düşer. Örneğin; Bolu’da 536 mm, Kastamonu’da 461 mm’dir. Yağışlar, dağların kuzeye bakan yamaçlarında daha fazladır. Bunun başlıca sebebi, Karadeniz üzerinden gelen nemli hava kütlelerinin dağ yamaçlarında yükselerek yağış bırakmasıdır. Bölümde kış mevsimi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölümlerine göre daha soğuktur. Kışın Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütleleri, Batı Karadeniz’de kar yağışlarına neden olur. Batı Karadeniz Bölümü’nün özelliklerini bölgeye göre kısaca özetlersek:-Kış mevsiminde Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütlelerine açık olması nedeniyle Orta ve Doğu Karadeniz Bölümlerine göre daha soğuktur -Kıyı kesiminde yıllık yağış miktarı 1200 milimetre; iç kesimlerde 600 milimetre kadardır.

 • BATI KARADENİZ TURU

  3 gece / 2 gün
  En yakın tarih: 13,14,15 MART...
  399 TL
 • KARTEPE MAŞUKİYE BOLU

  3 GECE 2 GÜN
  En yakın tarih: 13-15 MART...
  399 TL
 • ÖZEL KARADENİZ

  8 GECE - 8 GÜN
  En yakın tarih: ...
  1899 TL
 • DOĞU KARADENİZ

  7 GECE -7GÜN
  En yakın tarih: 20 - 27 TEMMUZ...
  1749 TL
 • Rezervasyon